ما تجهیزاتی را ساخته ایم که شما به آن نیاز دارید

سیستم هوشمند بارز هلیل دارای همه امکاناتی است که شما نیاز دارید تا یک دنیای جدید داشته باشیدورد به سایت بارزاسمارت

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سیستم هوشمند ما وارد سایت برزاسمارت شوید.

Barezsmart

آشنایی با سیستم های هوشمند

قبل از هر چیزی در ابتدا یک تعریف کلی از هوشمند سازی ارائه میگردد:

همه به خوبی می دانیم که وقتی موضوع هوشمند سازی در میان باشد منظور استفاده از برخی از پارامترها و ابزارها به منظور ساده تر کردن و حرفه ای تر کردن روش زندگی است.

به صورت کلی باید در ساده ترین تعریف بگوییم هوشمند سازی یعنی استفاده از تکنیک ها و ابزارهای فناوری و اطلاعات به منظور مدیریت، اداره صحیح امور، ساده سازی فعالیت ها، ارتقا سبک زندگی، حرفه ای تر شدن کارها و فعالیت ها، سرعت بخشیدن به امور، انجام کار صحیح ، کاهش مصرف انرژی و بصورت کلی استفاده حداکثری از کیفیت و سرویس هایی که می توان از فناوری اطلاعات در راستای شاخص ها و فاکتورهای زندگی از آن بهره گرفت.

ساختمان هوشمند

ساختمان هوشمند به سا ختمانی گفته میشود که ساکنین آن امکان تنظیم و کنترل تجهیزات الکترونیکی منزل خود را از راه دور و نزدیک داشته باشند و نیز بتوانند برنامه های مختلف و سناریوهای متنوعی را برای آن تجهیزات تعریف و اجرا نمایند.

باتوجه به این که ما انسان‌ها بیش از ۹۰ درصد زمان خود را در ساختمان‌ها سپری می‌نماییم و همچنین بیش از ۴۰ درصد مصرف انرژی در بیشتر کشورها در ساختمان‌ها مصرف می‌شود ، در بیشتر جوامع توسعه یافته و در حال توسعه ، ساختمان هوشمند بسیار مورد توجه واقع شده است.

ساختمان هوشمند بارز هلیل با زیر شاخه‌هایی نظیر: خانه هوشمند ، کارخانه هوشمند ، دفتر کار هوشمند ، هتل هوشمند ، بیمارستان هوشمند و … شناخته می‌شود .

هدف از اجراي پروژه هاي هوشمند سازي ميتواند تبديل فضا به يك فضاي متمايز و لوكس، تبديل ساختمان به يك ساختمان با مصرف بهينه انرژي و يا تبديل خانه به يك خانه مدرن و امن با مديريت هوشمند باشد

نمونه ای از سناریو ها و کنترل های خانه هوشمند:

* كنترل دما

* كنترل روشنايي

* پرده‌هاي برقي و ساير تجهيزات موتوري

* سيستم مديريت مصرف انرژي

* سيستم امنيتي

* سيستم صوتي (با پوشش كامل منزل)

* سيستم صوتي – تصويري

* Interface (تجهيزات ارتباطي بين كاربران و سيستم)

چند مورد از این رفتارها را در قالب سناریوهای زیر مشاهده مینمایید:

پرده‌هاي برقي با طلوع وغروب خورشيد، به طور اتوماتيك باز و بسته مي‌شوند. و يا فراتر از آن، براي زمان‌هاي مختلف سال، پرده‌ ها را برنامه‌ ريزي مي‌كنيد تا از آفتاب داغ تابستان در امان بوده در حالي‌كه از گرماي دل انگيز خورشيد در زمستان حداكثر استفاده را مي‌بريد.

زمانيكه در حال خروج از منزل هستيد با فشردن يك دكمه، سيستم امنيتي فعال، لامپهاي مورد نظر خاموش، سيستم تنظيم دما خاموش و ديگر تجهيزات برق مانند اتو – بخاري برقي- تلويزيون و … خاموش مي‌گردد. بنا‌براين لازم نيست در زمان خروج از منزل از چك ليست طولاني خود براي اطمينان از قسمت هاي مختلف استفاده كنيد.

زمان ورود شما به اتاقها، چراغها به آرامي روشن و در هنگام خروج با كمي تأخير خاموش مي‌شوند.

هنگام بيدار شدن به جاي استفاده از ساعتهاي زنگ‌ دار آزار دهنده، با صداي موسيقي مورد علاقه‌ تان و با افزايش تدريجي دماي محيط و نور لامپ‌ ها و نيز بالارفتن تدريجي پرده‌ ها از خواب بيدار مي‌شويد.

يك ريموت زيبا جايگزين ريموت‌هاي متعدد موجود در سينماي خانگي مي‌گردد.

از راه دور همه امكانات و تجهيزات موجود در منزلتان را مديريت وكنترل خواهيد نمود. براي مثال زمانيكه ساكنين خانه هوشمند در تعطيلات هستند، مي‌توانند به وسيله اينتر‌نت يا تلفن وضعيت امنيتي منزل خود را كنترل نموده، دزدگير را فعال و يا غير فعال كنند، تجهيزات برقي را خاموش يا روشن كنند، وضعيت روشنايي منزل را تغيير دهند، سينماي خانگي خود را برنامه‌ ريزي كنند و هزاران امكان و قابليت ديگر.

آبیاری هوشمند

با توجه به مسئله کمبود آب در کشور ایران و خشکسالی، مدیریت آب ضروری و الزامی می باشد. برای مدیریت آب نیازمند سیاست گذاری در راستای استفاده درست و بهینه از آب هستیم. سیستم آبیاری هوشمند بارز هلیل راهی مناسب و بهینه جهت استفاده درست از آب می باشد.

سیستم آبیاری هوشمند بارز هلیل ،از قبل توسط کاربر به صورت ثابت یا قابل تغییر برنامه ریزی می شود و یا با استفاده از سنسورهای هواشناسی، تشخیص دما و رطوبت و دیگر عوامل می تواند زمان شروع و پایان آبیاری را تشخیص دهد و به صورت اتوماتیک مقدار نیاز محصول کشاورزی به آب را تعیین کند. با توجه به سنسورهای تعبیه شده، در صورت تشخیص می تواند جریان آب را قطع و یا وصل کند

این برنامه ریزی بر اساس محیط و نوع گیاهی است که برای آبیاری آن از سیستم آبیاری هوشمند استفاده خواهد شد. سیستم آبیاری هوشمند در مصرف بهینه آب نقشی اساسی دارد و در شرایط گوناگون و بر اساس گیاهی که می خواهیم آبیاری کنیم قابل تغییر است.

مهم ترین مزیت سیستم آبیاری هوشمند استفاده بهینه از اب می باشد. علاوه بر آن کشاورز میتواند به راحتی در هر زمان و مکانی باغ و زمین کشاورزی خود را به صورت منظم و دقیق آبیاری کند. آب به صورت مساوی در تمام سطح زمین منتشر می شود و هیچ گیاه و درختی دچار کم آبی یا بی آبی نخواهد شد.

چرا بارز هلیل

شرکت فنی مهندسی بارز هلیل با برخورداری از کارشناسان خبره و کادر متخصص، هم اکنون در کنار فعالیت های دیگر در حوزه هوشمند سازی در حال فعالیت است. تیم مجرب بارز هلیل این افتخار را دارد که در حوزه هوشمند سازی ، بهترین خدمات و محصولات را خدمت مشتریان خود ارایه دهد.

سعی ما از ابتدا بر این بوده است که با استفاده از آخرین تکنولوژی روز، مطابق با استانداردهای بین المللی نیاز پروژه را شناسائی و بدور از تحمیل هزینههای غیرضروری به کارفرما مناسب ترین طراحی را انجام داده و با استفاده از تجهیزات شرکت بارز هلیل آسایش و آرامش دائمی استفاده کنندگان را بوجود آوریم.

محصولات بارز هلیل سطح آسایش، آرامش و امنیت را در منزل شما به شکلی باور نکردنی بالا خواهد برد

باشد که بارز هلیل حق مسلم استفاده از محصولات هوشمند سازی با بهترین کیفیت را نصیب تک تک مردم عزیزمان کند.

کاربرد ها

آبیاریهای هوشمند:مناسب برای ویلا ها باغچه ها و باغات

خانه های هوشمند:مدیریت ساختمانها و خانه های هوشمند

نظارت بر کارخانه ها:دریافت اطلاعات و ارسال فرامین دلخواه

حفاظت وکنترل اماکن:دریافت اطلاعات و ارسال فرامین لازم

مزایا

انعطاف پذیری بالا

قابلیت اتصال تگ های RFID

اجرای سناریو های دلخواه از طریق سنسور ها ، کلید ها ، ریموت ، پیامک و ...

کاهش مصرف انرژی

افزایش طول عمر مفید تجهیزات و لوازم

افزایش سطح رفاه و آسایش

مشاهده تصاویر از راه دور

کنترل از راه دور از طریق موبایل ، پیامک و ...